To był dzień pełen sportowych emocji i dumy z naszych barw! W minioną sobotę-25.04. nasza szkoła silną i zgraną grupą zameldowała się w sercu stolicy na prestiżowych zawodach 5. Korzeniowski Warsaw Race Walking Cup 2026.
📍Rywalizacja toczyła się na widowiskowej trasie – pętla o długości 1 km została wyznaczona na ulicy Świętokrzyskiej, między Marszałkowską a Nowym Światem. Start w takim miejscu, tuż obok tętniącego życiem centrum, pozwolił nam poczuć niesamowitą atmosferę wielkiego sportowego święta. 🚶♀️🚶♂️
🤝 Niezwykłym przeżyciem była obecność samego patrona zawodów – Roberta Korzeniowskiego. Legendarny mistrz olimpijski był obecny przez cały czas, osobiście dopingował młodych sportowców na trasie, dodawał otuchy, a na koniec z uśmiechem wręczał dzieciom zasłużone medale i nagrody. Taka pamiątka od Mistrza zostanie z nami na zawsze!
👣 Z naszej szkoły wyjechała liczna i bardzo waleczna reprezentacja. Jesteśmy dumni z każdego zawodnika bez wyjątku! Wszyscy pokazaliście niesamowite zaangażowanie, hart ducha i sportową klasę.
Wielkie brawa dla całej drużyny, którą tworzyli:
Nina Ignaszak (I miejsce na 1 km! 🥇)
Antoni Pawlaczyk (I miejsce na 1 km! 🥇)
Diana Sienova (II miejsce na 1 km! 🥈)
Filip Kubicki (III miejsce na 1 km! 🥉)
Nikodem Wojtaszczyk
Klaudia Wypych
Milena Wypych
Nadia Trzcińska
Filip Mosur
Jakub Sapiński
Łącznie w zawodach startowały setki zawodników, tym bardziej cieszy fakt, że nasi uczniowie tak wyraźnie zaznaczyli swoją obecność na trasie i na podium!
Po sportowych zmaganiach znaleźliśmy chwilę na zasłużony relaks. Skoro byliśmy w samym centrum, zrobiliśmy sobie wspólny spacer pod Pałac Kultury i Nauki, ciesząc się piękną warszawską pogodą.
Wszyscy spisaliście się świetnie! Gratulujemy całej reprezentacji i dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły! 💪🚶♀️🚶♂️