Szkoła Podstawowa Nr 8 w Kaliszu
im. Bohaterów Westerplatte
X Międzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania Poezji Patriotycznej
27 listopada w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 w Kaliszu odbył się X Międzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania Poezji Patriotycznej „Dzieci Czytają Dzieciom” adresowany dla uczniów klas II i III.
Rok Braci Kościelniaków
27 listopada uczniowie naszej szkoły z klasy 7a mieli okazję obejrzeć w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Adama Asnyka wystawę upamiętniającą sylwetki trzech braci Kościelniaków.
„Tydzień życzliwości i pozdrowień”
W dniach 20.11-24.11 obchodziliśmy w naszej szkole „Tydzień życzliwości i pozdrowień”.
Miękki, puchaty i taki z łatką.
W dniu 24 listopada z okazji Dnia Pluszowego Misia biblioteka szkolna zaprosiła uczniów do wspólnej zabawy.
ÓSEMKA z tytułem laureata „AKTYWNA SZKOŁA”
W dniu 16 listopada w Szkole Podstawowej nr 8 w Kaliszu odbyła się uroczysta Gala podsumowującą Ogólnopolski konkurs ”AKTYWNA SZKOŁA”.
III miejsce w międzyszkolnym konkursie wiedzy o zdrowiu
17 listopada 2023r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Kaliszu odbyło się podsumowanie działań w ramach X jubileuszowej edycji wydarzenia ,,Tydzień Zdrowia z Trójką’’.
Kubusiowi Przyjaciele Natury
Już po raz drugi w naszej szkole jest realizowany jeden z największych ogólnopolskich programów edukacyjnych poświęcony tematyce ekologicznej.
,,Akademia Bezpiecznego Puchatka"
Uczniowie klasy 1B wraz z wychowawczynią panią Agnieszką Wypych rozpoczęli realizację ogólnopolskiego programu edukacyjnego ,,Akademia Bezpiecznego Puchatka" obejmującego tematykę związaną z bezpieczeństwem dzieci w czterech sferach: na drodze, w domu, w szkole oraz w Internecie.
Z wizytą w Straży Miejskiej - Bezpieczeństwo na rowerze
Uczniowie klasy 4a i 4b udali się do siedziby Straży Miejskiej Kalisza. Dzieci uczestniczyły w zajęciach, które miały na celu przygotować ich do egzaminu na kartę rowerową.
,,Niezwykły człowiek”
16 listopada 2023r. uczniowie naszej szkoły mieli okazję spotkać się z panią Anitą Pawlak.
Warsztaty Doradztwa Zawodowego
W poniedziałek 13.11.2023 r. w naszej szkole doradcy zawodowi z Centrum Wsparcia Rzemiosła Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu przeprowadzili w klasach 7b, 8a oraz 8b zajęcia – warsztaty.
Narodowe Święto Niepodległości
W dniu 13 listopada uczciliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Podczas uroczystej akademii przypomniane zostały najważniejsze fakty historyczne z czasów zaborów aż do odzyskania wolności przez nasz kraj.
więcej »
SZKOŁA PODSTAWOWA NR 8 im. Bohaterów Westerplatte,
ul. Serbinowska 22a, 62-800 Kalisz, tel. 62 764 68 93, kom. 451 563 178, e-mail: sp8@um.kalisz.pl