Szkoła Podstawowa Nr 8 w Kaliszu
im. Bohaterów Westerplatte
79. rocznica zakończenia okupacji niemieckiej

23 stycznia 2024 r. na Głównym Rynku w Kaliszu odbyły się uroczyste obchody 79. rocznicy zakończenia okupacji niemieckiej w Kaliszu. Wiceprezydent Miasta pan  Grzegorz Kulawinek przypomniał wydarzenia tamtych dni, kiedy to z jednej strony dla Kaliszan zakończyła się okupacja Niemiec, z drugiej strony jednak realną władzę przejęli sowieci a Polska, w tym Kalisz  pozostała w strefie wpływów Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich jeszcze kilka dekad.
Hołd ofiarom oddali parlamentarzyści, przedstawiciele władz miasta, służb mundurowych, środowisk kombatanckich, stowarzyszeń i instytucji oraz poczty sztandarowe z kaliskich szkół. Wartę honorową pełniła Straż Miejska Kalisza.
Pod tablicą upamiętniającą ofiary II wojny światowej złożono wieńce oraz zapalono znicze pamięci.Galeria zdjęć:
SZKOŁA PODSTAWOWA NR 8 im. Bohaterów Westerplatte,
ul. Serbinowska 22a, 62-800 Kalisz, tel. 62 764 68 93, kom. 451 563 178, e-mail: sp8@um.kalisz.pl