Szkoła Podstawowa Nr 8 w Kaliszu
im. Bohaterów Westerplatte
Bal karnawałowy
W dniu 9 lutego odbył się bal karnawałowy dla klas I - III, którego koordynatorem była świetlica szkolna.
Dyskoteka szkolna
Szalona dyskoteka szkolna w rytm karnawałowych tańców zorganizowana przez Samorząd Uczniowski w dniu 9 lutego 2024r.
"Zabawa z Tangramami"
W dniu 9.02.24r. odbyło się uroczyste rozdanie dyplomów i nagród z okazji konkursu "Zabawa z Tangramami" oraz obchodów Dnia Łamigłówki.
Wycieczka do Pałacu Lipskich w Lewkowie
W ubiegłym tygodniu klasa 4B wybrała się na wycieczkę do Pałacu Lipskich w Lewkowie.
Nabór do klasy pierwszej na rok szkolny 2024/2025
INFORMACJA DLA RODZICÓW DZIECI Z OBWODU SZKOŁY
Dzień Bezpiecznego Internetu
W dniu 6 lutego 2024 r. uczniowie naszej szkoły obchodzili Dzień Bezpiecznego Internetu.
SPEKTAKL MUZYCZNY
W dniu 2 lutego uczniowie klas 2a, 2b, 4a i 5a uczestniczyli w spektaklu muzycznym pt. Piękna i Bestia.
Kuchenne rewolucje
We wtorek 30 stycznia 2024 r. uczniowie klasy 6a wzięli udział w warsztatach organizowanych na terenie Kampus UK przy ul. Poznańskiej w Kaliszu.
NAUKOWE KUCHENNE REWOLUCJE, CZYLI FIZYKA W KUCHNI. Laboratorium Pana Korka.
Uczniowie klasy 5b uczestniczyli w niezwykłym wykładzie na Wydziale Politechnicznym Uniwersytetu Kaliskiego.
Konkurs Szkolny ,,Najaktywniejszy czytelnik”
W Bibliotece Szkolnej 25 stycznia 2024 roku zostały wręczone przez Dyrektora Szkoły mgr Waldemara Olszynę, dyplomy i nagrody za udział w konkursie ,,Najaktywniejszy czytelnik”
Kurs ósmoklasisty
Miasto Kalisz proponuje młodzieży kaliskich szkół podstawowych dodatkowe, nieodpłatne, zajęcia z matematyki i języka polskiego. Będą stanowiły powtórzenie przed egzaminem ósmoklasisty.
79. rocznica zakończenia okupacji niemieckiej
23 stycznia 2024 r. na Głównym Rynku w Kaliszu odbyły się uroczyste obchody 79. rocznicy zakończenia okupacji niemieckiej w Kaliszu.
SZKOŁA PODSTAWOWA NR 8 im. Bohaterów Westerplatte,
ul. Serbinowska 22a, 62-800 Kalisz, tel. 62 764 68 93, kom. 451 563 178, e-mail: sp8@um.kalisz.pl