3 maja 2026 r. uczniowie klas 2a i 2b z dumą reprezentowali naszą szkołę podczas miejskich obchodów 235. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja na Głównym Rynku w Kaliszu.
Podczas uroczystości dzieci wystąpiły z poruszającym programem artystycznym, łączącym recytację wierszy, śpiew pieśni patriotycznych oraz układ taneczny z wykorzystaniem szarf. Na scenie zaprezentowały się znakomicie.
W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele władz miasta, duchowieństwa, służb mundurowych, organizacji kombatanckich, delegacje szkół, poczty sztandarowe oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy. Uroczystości towarzyszyła także orkiestra, która nadała całości wyjątkowo podniosły i uroczysty charakter.
Zwieńczeniem występu było wypuszczenie biało-czerwonych balonów – piękny, symboliczny i niezwykle poruszający moment, który wywołał wiele emocji i na długo pozostanie w pamięci uczestników.
Jesteśmy ogromnie dumni z naszych uczniów – za ich odwagę, serce i piękne świadectwo patriotyzmu!
3 maja 2026 r. uczniowie klas 2a i 2b z dumą reprezentowali naszą szkołę podczas miejskich obchodów 235. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja na Głównym Rynku w Kaliszu.
Podczas uroczystości dzieci wystąpiły z poruszającym programem artystycznym, łączącym recytację wierszy, śpiew pieśni patriotycznych oraz układ taneczny z wykorzystaniem szarf. Na scenie zaprezentowały się znakomicie.
W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele władz miasta, duchowieństwa, służb mundurowych, organizacji kombatanckich, delegacje szkół, poczty sztandarowe oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy. Uroczystości towarzyszyła także orkiestra, która nadała całości wyjątkowo podniosły i uroczysty charakter.
Zwieńczeniem występu było wypuszczenie biało-czerwonych balonów – piękny, symboliczny i niezwykle poruszający moment, który wywołał wiele emocji i na długo pozostanie w pamięci uczestników.
Jesteśmy ogromnie dumni z naszych uczniów – za ich odwagę, serce i piękne świadectwo patriotyzmu!