W dniu 30 kwietnia 2026 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca 235. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystość rozpoczęła się wniesieniem sztandaru oraz odśpiewaniem „Mazurka Dąbrowskiego” Program artystyczny został przygotowany przez uczniów klas 2a i 2b. Miał on formę montażu słowno-muzycznego, w którym znalazły się wiersze, pieśni patriotyczne oraz taniec z szarfami. Młodzi artyści w przystępny i wzruszający sposób przybliżyli społeczności szkolnej to ważne wydarzenie z historii Polski. Uczniowie wykazali się dużym zaangażowaniem, starannością oraz dojrzałą postawą podczas występu. Całość przebiegła w podniosłej i uroczystej atmosferze, sprzyjającej refleksji nad przeszłością oraz kształtowaniu postaw patriotycznych.
W dniu 30 kwietnia 2026 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca 235. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystość rozpoczęła się wniesieniem sztandaru oraz odśpiewaniem „Mazurka Dąbrowskiego” Program artystyczny został przygotowany przez uczniów klas 2a i 2b. Miał on formę montażu słowno-muzycznego, w którym znalazły się wiersze, pieśni patriotyczne oraz taniec z szarfami. Młodzi artyści w przystępny i wzruszający sposób przybliżyli społeczności szkolnej to ważne wydarzenie z historii Polski. Uczniowie wykazali się dużym zaangażowaniem, starannością oraz dojrzałą postawą podczas występu. Całość przebiegła w podniosłej i uroczystej atmosferze, sprzyjającej refleksji nad przeszłością oraz kształtowaniu postaw patriotycznych.